Proslavu titule obeležila ubedljiva pobeda.
  • 04.06.2018.godine
vesti ljubovija opstina turizam

Do najvećeg uspeha u klupskoj istoriji fudbaleri “Drine” stigli su remijem u 28.kolu na gostovanju u Krupnju protiv domaćeg “Rađevca” rezultatom 2:2 (2:1). Proslavu titule i plasmana u Srpsku ligu grupa “Zapad” ljubovijski fudbaleri obeležili su u 29.kolu kada su pred domaćim navijačima dočekali ekipu “Polimlje” iz Prijepolja.

Neposredno pred početak utakmice usledila je svečanost, sekretar Fudbalskog saveza regiona zapadne Srbije Rade Popović uručio je kapitenu “Drine” Vladimiru Krstiću pehar namenjen prvaku zone “Drina”. Derbi dve prvoplasirane ekipe protekao je u apsolutnoj dominaciji domaće ekipe koja je uspela da zabeleži ubedljivu pobedu rezultatom 3:0(1:0) potvrdivši da je zasluženo stigla do šampionske titule.U prilog tome ide i 10 bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

Od samog starta “Drina” je zaigrala šampionski. Već u 5.minutu nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Ivan Petrovića zatresla se mreža gostujuće ekipe na oduševljenje mnogobrojnih domaćih navijača. Do kraja poluvremena domaća ekipa propustila je nekoliko odličnih prilika da stigne do ubedljive prednosti. Propušteno iz prvog domaći igrači nadoknadili su u drugom poluvremenu kada su pogocima Đurković Stefana i Filipa Matića stavili tačku na ovu utakmicu.

Neposredno nakon poslednjeg sudijskog zvižuka usledilo je slavlje sa domaćim navijačima koje je nastavljeno u centru grada.

U godini u kojoj FK “Drina” slavi 90 godina postojanja došlo se do najvećeg uspeha u klupskoj istoriji.

Ovim putem Sportski savez opštine Ljubovija upućuje najiskrenije čestitke Upravi kluba, stručnom štabu, igračima i navijačima FK “Drina” sa željom da putem uspeha nastave i u Srpskoj ligi.

srpska liga drina ljubovija fudbal
srpska liga drina ljubovija fubdal